Історія Ліцею

Етапи становлення…

З чого все починалося? Ще на початку 90-х років Орест Дичковський, багатолітній політв’язень,  прагнув організувати в Івано-Франківській області школу національно-патріотичного спрямування.

Він поставив перед собою мету створити такий навчальний заклад, де б виховувалось та навчалось нове покоління юнаків, які свідомо ставляться до інтересів незалежної Української держави та вважають її захист як власний обов’язок понад  усе.

Багаторічний в’язень сталінських таборів, ветеран УПА Орест Дичковський ні на хвилю не сумнівався у досягненні своєї мети.

Було чимало проблем. Насамперед – приміщення. Після тривалих переговорів, пошукової діяльності, зустрічей з різними посадовими особами було прийнято позитивне рішення, а саме – підписано розпорядження Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 10.10.1995 року №79 «Про відкриття військово-спортивного ліцею-інтернату в смт. Богородчанах». 

Наступний крок – 14 лютого 1996 року був укладений установчий договір про заснування ліцею Івано-Франківською обласною радою та Благочинним культурно-освітнім фондом імені Патріарха Йосипа Сліпого. Ліцей очолив Орест Миколайович Дичковський.

А вже з 1 вересня 1996 року навчальний заклад розпочав навчально-виховну діяльність.

У вересні 2000 року, чесно виконавши свій громадський обов’язок, пішов на заслужений відпочинок О. Дичковський, залишивши за собою повноваження Голови наглядової ради ліцею, які він виконував до останніх днів свого життя.

На посаду директора ліцею був призначений полковник Гаврин Василь Миколайович.

Він та очолюваний ним колектив продовжив військово-патріотичні традиції виховання та навчання ліцеїстів, які були започатковані попередником. Василь Миколайович приклав багато особистої праці та зусиль для того, щоб було втілене в життя розпорядження КМУ від 7.12.2005 року №498Р та рішення обласної ради від 4.06.2004 року №  401-11/2004, якими для подальшого функціонування ліцею з державної власності у спільну власність територіальних громад Івано-Франківської області було передано комплекс військового містечка №8 у м.Надвірні.

У липні 2008 року на посаду директора ліцею був призначений полковник Мартинюк Микола Лонгінович.

Особливим роком в історії Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату був 2009-й.

Відповідно до наказу начальника управління освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 14.08.2009 року ліцей з 25.08.2009 року переведено з смт. Богородчани в м.Надвірну – у приміщення, які ввійшли у першу чергу реконструкції та капітального ремонту військового містечка.

31 серпня 2009 року відбулась хвилююча та довгоочікувана  подія – урочисте відкриття нового приміщення ліцею.

На початку жовтня 2009 року навчальний заклад відвідала прем’єр – міністр України  Ю. Тимошенко. Вона особисто оглянула приміщення Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату. Крім того, прем’єр-міністр виступила перед педагогічним колективом та ліцеїстами і нагородила кращих  з них  почесними відзнаками Уряду.

В 2010 році з метою підвищення спортивної майстерності ліцеїстів в установі створений молодіжно-спортивний клуб «Прикарпатський військово-спортивний ліцей».

1 вересня 2011 року під час урочистих заходів,  присвячених  початку нового навчального року, відкрито приміщення медичного пункту з сучасно обладнаним педіатричним, стоматологічним та фізіотерапевтичним кабінетами.

Серйозним випробуванням на міцність та зрілість для всього колективу ліцею у квітні 2013 році стала атестаційна експертиза закладу. Атестаційна комісія встановила, що результати діяльності та умови організації навчально-виховного процесу ліцею відповідають державним вимогам.